Цапитал.ба: Дом народа Парламентарне скупштине БиХ усвојио је данас Закон о Агенцији за превенцију корупције и координацију борбе против корупције, што је један од преосталих услова из Мапе пута за либерализацију визног режима.

Овим законом оснива се Агенција за превенцију корупције и координацију борбе против корупције с циљем превенције њеног утицаја на развој демократије и поштовања основних људских права и слобода.

Усвајањем овог закона испоштована је и препорука Групе земаља за борбу против корупције (GRECO) у вези са успостављањем посебног тијела за борбу против корупције.

Агенција ће бити независна и самостална управна организација, која ће за свој рад одговарати Парламенту БиХ.

https://www.raca.rs/obavestenje-5/ https://www.raca.rs/rs-kontakt/ https://www.raca.rs/вести/ https://wordpressdemo.webkul.com/wordpress-social-login/product/woocommerce-gimme-the-money-zipper-hoodie/ https://wordpressdemo.webkul.com/marketplace-subscriptions/ https://wordpressdemo.webkul.com/woocommerce-amp/ https://liceojuanramonjimenez.edu.co/comunidad/ https://liceojuanramonjimenez.edu.co/program/ https://liceojuanramonjimenez.edu.co/contacto/ https://wordpressdemo.webkul.com/woocommerce-shopify-connector/product/beanie/